kış aylarında cilt bakımı

2008-09-08 20:14:00

kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı

Kış aylarında cildinize daha fazla özen göstermeniz gerekir.kışın sert rüzgarları cildi tahriş etme ve kurutmasına sebep olurcildinizi haftada bir uygulayacağınız besleyici killi maskelerle koruyun.
Besleyici maske

Kil zengin içeriği ile cildi besliyor. Kil maskesi için 1 avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla zeytinyağı ile sulandırıp, göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.
nemlendirici krem kullanırken

Cildin suyla yıkanması sırasında bu yağsı madde ciltten yıkanarak uzaklaştırıldığı için cildinin nemini korumak güçleşir. Bu nedenle banyodan sonra cilt nemlendirici krem ve losyonların kullanılmasına ağırlık verilmelidir. Nemlendirici losyonlardan maksimum verim alabilmek için, bu ürünler banyodan hemen sonra henüz cilt ıslak iken ve kurulanmadan önceki ilk 3 dakika içinde uygulanmalıdır.

Bu sayede cilt üzerinde bulunan su damlacıkları krem tarafından tutularak cilt tarafından daha fazla emilmesi ve sonuçta cildin daha uzun süre nemli kalması sa?lanmış olur. Nemlendirici krem ve losyon seçerken içeriklerine de dikkat edilmeli vazelin, dimetikon, gliserin, linoleik asit, seramid gibi maddelerin bulunduğundan emin olunmalıdır.

0
0
0
Yorum Yaz